Луис Суарес показва, че не се е променил след огнените инциденти в първите два мача на Интер Маями
The Mirror | 2024-03-03 | 15:23:20

Луис Суарес върна годините назад с виртуозно представяне за Интер Маями, като вкара два гола, докато развява пера сред класациите на Орландо Сити с малко по-огнени лудории.

Репутацията на уругвайския нападател като стрелец е толкова изразена, колкото и неговата слава като един от злодеите в пантомимата в играта, и той демонстрира, че неговият жив нрав е неотслабен в сблъсъка в дербито на MLS. 37-годишният футболист вкара два пъти в първите 11 минути игра пред обожаващите го фенове на стадион DRV PNK по пътя към победата с 5-0.

Първият му удар за вечерта беше типичен за първи път финишира в близкия ъгъл, като той показа опустошителния си бракониерски инстинкт да изведе Маями напред след четири минути. Счупвайки своята патица в Маями, той очевидно беше в настроение да се забавлява, когато удари отново само седем минути по-късно.

Този път бившият силен играч на Барселона комбинира със своя съотборник чрез бързо едно-две, преди да завърши от тесен ъгъл с по-слабия си крак, за да удвои преднината им. Поставяйки резултата без съмнение в 29-ата минута, той също така предостави амунициите на Робърт Тейлър да вкара отново с попадение.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Неймар намеква за разрива между Килиан Мбапе с красноречив отговор на коментари за ПСЖ изход

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ: Как се справиха 8 големи имена в Саудитска Арабия, след като Джордан Хендерсън сложи край на кошмара

Въпреки това, човекът, известен като „El Pistolero“, показа двете страни на характера си като той възрази на вратаря на Орландо, докато изсвири сигналът за полувремето. Горещият нападател беше замесен в огнена размяна със съперника си, след като му беше отказан хеттрик точно преди паузата, след като беше отбелязан в засада.

Въпреки това, той изглежда се е успокоил до момента второто полувреме се завъртя, когато той направи запомняща се асистенция за Лионел Меси с разкошен висок пас. В 63-ата минута, продуктивният аржентинец постави печата върху победата, като вкара с глава топката.

Размишлявайки за майсторско представяне, Суарес сдържано говори за изпълненото си със събития представяне в интервю за Miami Total Futbol's Франко Панизо: „Нападателят, футболистът трябва да свикне да живее с критика ден след ден. Хората във футбола нямат спомени, това е положението.

Щракнете, за да следвате Mirror US в Google Новини, за да сте в крак с всички най-нови новини, спортни и развлекателни истории.

„В този смисъл много съм свикнал. Бил съм в професионалния футбол от почти 20 години и не се притеснявам от нещата, които се казват," продължи той.

Неговите героични постижения срещу Орландо дойдоха, след като нападателят-ветеран получи известни критики след две леко невпечатляващи излизания в първите си няколко мача в САЩ. Верен на стила си, Суарес беше въвлечен в разногласие с Едуин Серило от LA Galaxy, когато се застъпи в защита на съотборника си Меси.

Описвайки как се стигна до инцидента , полузащитникът на Галакси призна: „Първо бях изненадан, че той говори с мен, така че не разбрах първото нещо, което ми каза, нито ми се забеляза. Той беше сериозен и в този момент знаех, че трябва да запазя спокойствие, защото беше началото на мача. Той знае какво прави и може би е искал да ми влезе в главата.

"И като всеки друг, нямаше да мълча. И когато Суарес и [Серхио] Бускетс дойдоха да го защитят... е, хубаво е, но това е част от футбола и в този момент беше когато трябваше да бъда спокоен. Казаното ще остане с мен, това е нещо, което винаги ще имам в съзнанието си и ще го запазя."